Sklep

Regeneracja skóry

Sam proces regeneracji skóry przebiegnie znacznie sprawniej i szybciej, jeśli będziesz odpowiednio dbać o higienę swojego tatuażu. Czas trwania jest dosyć zależny, przede wszystkim od tego jakiej wielkości wzór wybrałeś, mniejsze to kwestia od dwóch do trzech tygodni, natomiast większe mogą goić się około cztery, a czasem nawet aż pięć tygodni. Pierwszy etap regeneracji jest najgorszy, tatuaż przypomina wtedy otwartą ranę i należy z nim postępować tak, jak postępowałoby się z nią. Chronienie go przed bakteriami oraz przemywanie specjalistycznymi produktami to naprawdę istotne czynności, które wpłyną na to, jaki wygląd zachowa on w bliskiej przyszłości. Równie ważne będzie nawilżanie, aby skóra nie wysychała oraz nie łuszczyła się, warto pamiętać o tym, aby produkty zawierały witaminy, co przyspieszy regenerację skóry.

Żele do mycia tatuażu

Mycie tatuażu to niezwykle ważny krok w procesie gojenia się go, dlatego też tak istotnym jest, aby wybrać do tego odpowiednie produkty, które nie tylko zapobiegną infekcjom i podrażnieniom, ale również dadzą szybsze efekty. Dobry żel będzie pozbywał się wszelkich bakterii, które w przypadku świeżego tatuażu są wyjątkowo niepożądane. Żel należy spienić, a następnie wmasowywać w skórę przez kilka minut, aby pozbyć się wszelkich resztek osocza czy też produktów używanych do nawilżania go takich jak wazelina czy chociażby specjalne masło. Następnie trzeba żel spłukać i wytrzeć skórę papierem ręcznikowym, toaletowym, bądź czystym ręcznikiem.

Masło do tatuażu

Masło jest wspaniałą alternatywą dla kremu, jeśli mowa o kwestii odpowiedniego nawilżania skóry, w miejscu której wykonany jest tatuaż. Różni się ono nieco działaniem od kremu, tworzy na tatuażu cienką powłokę ochronną, dzięki czemu jest on chroniony przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, otarciami. Są one wzbogacone o masło shea, dzięki czemu skład jest znacznie bardziej tłusty, a tym samym nawilżenie jest większe, co jest wyjątkowo cenne, w przypadku gdy Twoja skóra jest naprawdę sucha, dodatkowo prawdopodobieństwo, że kolor wyblaknie, staje się znacznie mniejsze. Niebywałą zaletą masła do tatuaże jest także jego piękny, intensywny zapach, który utrzymuje się na skórze przez dobre kilka godzin. Istnieje naprawdę wiele aromatów do wyboru, spośród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Krem do tatuażu

Istnieją przeróżne formy kremów do tatuaży, dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są te, których forma przybiera spray. Są one przede wszystkim łatwe i przyjemnie w użyciu, za zaledwie jednym psiknięciem można nanieść idealną ilość produktu na skórę. Dobrze jest zdecydować się na produkt, który zawiera kwas hialuronowy, dzięki któremu nawilżenie będzie naprawdę długotrwałe, a co ważniejsze, odżywcze dla skóry. Kremy do tatuażu również mogą zawierać masło shea, dzięki któremu dzieło będzie dodatkowo zabezpieczone. Na skórę należy je nakładać od trzech do pięciu razy dziennie, aby zapewnić skórze jak najszybszy i najbezpieczniejszy proces regeneracji.

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.