Sklep

Filtruj wg ceny

Higiena tatuażu

Coraz więcej osób decyduje się na to, by wykonać tatuaż, na całym świecie aż około 8% postanowiło ozdobić nim ciało. W obecnych czasach jest to precyzyjne i przede wszystkim bezpieczne, a samo jego gojenie się znacznie szybsze i skuteczniejsze, dzięki powstałym produktom, przeznaczonym specjalnie do tego celu. Aby zachować odpowiedni wygląd tatuażu, należy starannie dbać o jego higienę. Jest to proces niezwykle ważny dla Twojej skóry, tego by tusz został w jej głębokich warstwach, a także dla całego procesu gojenia. Każda osoba, która podejmuje decyzję, by ozdobić swe ciało tatuażem, powinna wiedzieć, jak dokładnie wygląda przebieg higieny, aby prezentował się on jak najlepiej, przez długi okres czasu. Po wykonaniu dzieła, tatuator obkleja je specjalną folią, reszta zadań należy już do Ciebie.

Mycie tatuażu

W fazie początkowej gojenia tatuaż jest czymś w rodzaju otwartej rany, dlatego tez naprawdę ważnym jest, aby odpowiednio się z nim obchodzić. Istotnym jest, aby przyspieszyć cały proces gojenia się go oraz przede wszystkim zapobiec blaknięciu kolorów. Twój organizm będzie wypychał różne płyny, a zawierać się w tym będą resztki tuszu, dlatego też należy regularnie przemywać skórę specjalnymi produktami, dzięki którym wszystko pójdzie znacznie sprawniej. Powinno się robić to kilka razy dziennie używając wody i żelu do tatuażu, co dogłębnie oczyści skórę, zmiękczy ją oraz zapobiegnie wszelkiego rodzaju infekcjom, bądź też podrażnieniom.

Nawilżanie tatuażu

Przemywanie tatuażu nie jest jedynym obowiązkiem, którego należy się podjąć. Kolejnym krokiem, jeśli chodzi o higienę tatuażu, jest odpowiednie, a przede wszystkim regularne nawilżanie go. Jest to niezwykle istotne, aby kolor został zachowany przez jak najdłuższy okres czasu. Jest to również pomocne, jeśli chodzi o zapobieganie nadmiernemu łuszczeniu i wysychaniu naskórka. Produkt natłuszczający należy stosować co około 2-3 godziny, powinno to być specjalistyczne masło, maść, bądź wazelina. Najlepiej, aby były one wzbogacone w witaminy, dzięki którym gojenie się dzieła przebiegnie szybciej.

Na co uważać chwilę po zrobieniu tatuażu?

Istnieje szereg zaleceń, do których stosowanie się jest naprawdę ważne. Ochrona tatuażu przed światłem słonecznym, jest niemalże konieczna. Narażenie go na promieniowane UV, w szybkim czasie może sprawić, że wyblaknie. Podczas pierwszych tygodni, nie powinien mieć z nim absolutnie żadnej styczności. Po tym czasie należy smarować go kremem z filtrem, nawet i w sytuacjach, gdy jego kontakt ze słońcem jest krótkotrwały. Jeśli chodzi o pielęgnację w nocy, najważniejszym jest, aby unikać spania na miejscu, w którym jest wykonany tatuaż. Zabezpieczyć go trzeba bawełnianą koszulką, a pościel powinna być regularnie zmieniana, aby nie miał on kontaktu z żadnymi bakteriami czy też kurzem. Przez tydzień od wykonania tatuażu nie powinno się także spożywać alkoholu, ponieważ działa on  rozrzedzająco na krew, przez co we wzorze mogą pojawić się nawet niechciane ubytki.

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.