Przebieg mikropigmentacji

Podczas zabiegu mikropigmentacji dochodzi do przerwania tkanki. Za pomocą mikroigły do przestrzeni międzykomórkowej wprowadzany jest pigment. W odróżnieniu od tatuażu, w tej metodzie pigmentacji skóry barwnik wprowadzany jest płytko, tj. do 2 lub 3 warstwy naskórka. Pigmenty stosowane w mikropigmentacji są certyfikowane, dlatego jest małe ryzyko wystąpienia uczulenia u pacjenta w przebiegu mikropigmentacji.

Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta każdy zabieg implantacji barwnika musi być poprzedzony szczegółowym wywiadem, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Przeciwskazania do wykonania zabiegu mikropigmentacji to m.in.:

  • alergie,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby zakaźne (AIDS, żółtaczka),
  • infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (opryszczka),
  • łuszczyca,
  • cukrzyca,
  • nowotwory,
  • przyjmowanie sterydów.

Linergistka, która wykonuje zabieg jest zobowiązana do ścisłego przestrzegania zasad higieny, aby nie dopuścić do zakażeń wirusowych, bakteryjnych czy grzybiczych. Powinna również omówić z klientką zasady pielęgnacji po makijażu permanentnym, aby proces gojenia skóry przebiegał bez zakłóceń.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Zabieg wprowadzania pigmentu trwa zazwyczaj od 1 do 3 godzin. Poprzedzony jest stworzeniem rysunku wstępnego z wykorzystaniem tradycyjnych kosmetyków zmywalnych oraz aplikacją środka znieczulającego na skórę. Po upływie ok. 2 dni od aplikacji barwnika skóra przechodzi proces złuszczania i pokrywa się strupkami. Nie należy wtedy dopuścić do nadmiernego przesuszenia podrażnionej skóry. Marka SkinProject przygotowała specjalistyczną linię kosmetyków do regeneracji skóry, które skutecznie chronią i przyspieszają odbudowę skóry po mikropigmentacji.

Po ok. 30 dniach strupki znikają – jest to właściwy moment, by wykonać korektę makijażu permanentnego. Ten etap mikropigmentacji służy utrwaleniu pigmentu na skórze, który złuszczył się częściowo podczas wyłuszczania naskórka, a także ewentualnej korekcie makijażu. Skóra po wykonanej korekcie również wymaga pielęgnacji przy użyciu bezpiecznych kosmetyków regenerujących i ochronnych.

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.