proces robienia tatuażu

Czym się kierować przy wyborze kosmetyków do gojenia tatuażu?

Świeży tatuaż wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, dzięki której wytatuowana skóra będzie prawidłowo zregenerowana. Tylko w ten sposób dziara będzie się świetnie prezentowała przez lata. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki przeznaczone do gojenia tatuaży. Jak je wybrać? Przede wszystkim muszą one wykazywać właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Powinny także zawierać specjalnie wyselekcjonowane składniki przyspieszające regenerację skóry. Mają one duży wpływ na poprawę elastyczności skóry i odpowiednią pielęgnację tatuażu. 

Krem regeneracyjny

W końcu nic tak nie szkodzi świeżej dziarze jak zaniedbana procedura pielęgnacji. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli nie użyjemy dedykowanego kremu regeneracyjnego do świeżych tatuaży. Systematyczne stosowanie kremu do gojenia tatuażu nawet do 3-4 razy w ciągu dnia, działa nawilżająco i odżywczo. Przede wszystkim jednak przyspieszy odbudowę zniszczonej skóry. Dzięki temu tatuaż będzie w świetnej formie przez lata.

Wybierając produkt do gojenia tatuaży należy zwrócić uwagę na sposób aplikacji na skórę. Świeży tatuaż jest jak otwarta rana. Zalecane jest, aby stosować produkty w bardzo higieniczny sposób – tak aby nie zakazić rany. Na rynku dostępne są produkty do gojenia tatuaży w postaci emulsji w sprayu. Taki sposób aplikacji jest bezbolesny przy jednoczesnym utrzymaniu higieny na najwyższym poziomie. 

Masło do gojenia tatuaży

Obowiązkowym kosmetykiem w gojeniu się tatuażu jest specjalne masło odżywcze. Jego zadaniem jest nawilżyć, natłuścić i przede wszystkim prawidłowo odżywić skórę poddaną zabiegowi. Wybierając ten produkt, trzeba zwrócić uwagę na jego skład. Ważne jest, aby masło składało się z naturalnych składników i olejów takich jak olej makadamia, olej kokosowy, masło shea czy olej z migdałów. Wysoka zawartość antyoksydantów (w tym witaminy A i witaminy E) oraz kwasów tłuszczowych mają znaczący wpływ na przyspieszenie odbudowy uszkodzonej skóry. Tego typu produkty można stosować do codziennej pielęgnacji wytatuowanej skóry. Będzie ona intensywnie nawilżona, a tatuaże zachowają swój naturalny blask.

Udostępnij
Wyślij

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.