tatuowanie

Dlaczego pielęgnacja świeżego tatuażu jest tak ważna?

Tatuaż stanowi niezwykle popularną metodę trwałego ozdabiania ciała. Może przy tym pełnić wiele odmiennych kulturowo funkcji: odzwierciedlać charakter noszącej go osoby, wyrażać bunt przeciwko konserwatywnym normom społecznym, świadczyć o przynależności do wybranej subkultury, w tym hipisowskiej i rockowej. Można go uznać także za dzieło sztuki i formę wyrazu artystycznego. Znane od czasów prehistorycznych dziary postrzega się obecnie jako zindywidualizowany sposób pokazywania i wyrażania własnej osobowości. Tatuaż upiększa, wyróżnia z tłumu, ujawnia skrywane emocje i pragnienia. Współczesne studia tatuażu mają wiele do zaoferowania jego fanom: oryginalne motywy, lepsze barwniki, bezpieczne i sterylne warunki pracy. Poniżej odpowiadamy na pytanie, dlaczego pielęgnacja świeżo wykonanej dziary jest tak istotna.

Nowy tatuaż? Przygotuj preparaty do pielęgnacji tatuażu

Wszystkim osobom decydującym się na zrobienie tatuażu zależy na jego atrakcyjnym i estetycznym wyglądzie (oczywiście, w ramach preferowanej estetyki). Samodzielne zadbanie o świeżą dziarę ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Pamiętaj, że zazwyczaj najlepiej sprawdzą się porady pielęgnacyjne tatuatora, który ją wykonał, więc słuchaj jego zaleceń.

Przez pierwszą dobę po wykonaniu tatuażu trzeba co parę godzin przemywać go delikatnie wodą z mydłem (lub dedykowanym do tatuażu żelem), nakładać preparat, który ma w swoim składzie substancje przyspieszające regenerację uszkodzonej skóry oraz zrezygnować z picia rozrzedzającego krew i utrudniającego gojenie się rany alkoholu. Najlepiej nie pić alkoholu na minimum dzień przed wykonaniem, a następnie do zagojenia dziary. Dodatkowo przez najbliższe tygodnie należy unikać słońca, basenu, siłowni czy też solarium. Stosowanie specjalistycznych preparatów do pielęgnacji tatuażu, stworzonych z myślą o posiadaczach dziar, zapobiega powstawaniu blizn i strupów, których pod żadnym pozorem nie można zdrapywać – ich zrywanie może doprowadzić do uszkodzenia dziary.

Ponadto odpowiednia pielęgnacja tatuażu pozwala zachować jego pierwotny wygląd. Dzięki niej tatuaż nie traci swoich wyraźnych konturów i intensywnych kolorów. Dlatego fanom dziar proponujemy stworzone we współpracy z naukowcami i tatuatorami profesjonalne preparaty do pielęgnacji tatuażu takie jak delikatne mydła lub żele, emulsje w sprayu, kremy, maści czy masła. Większość z tych produktów ma w swoim składzie substancje antybakteryjne oraz łagodzące – skóra po wykonaniu dziary jest silnie podrażniona i szczególnie wrażliwa, dlatego też tak ważne jest to, aby produkty dedykowane do tatuaży wykazywały działanie ochronne. Produkty te mają za zadanie nie tylko oczyścić skórę, ale i przede wszystkim pobudzić ją do regeneracji. Dodatkowym atutem stosowania profesjonalnych produktów do świeżych tatuaży jest ich zdolność do minimalizowania uciążliwego swędzenia występującego w procesie odbudowy skóry.

Podsumowując, pielęgnacja świeżej dziary ma kluczowy wpływ na jej wygląd w przyszłości – ta odpowiednia umożliwia zachowanie wzoru tatuażu w niezmienionej formie.

Udostępnij
Wyślij

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.