proces robienia tatuażu

Czym się kierować przy wyborze kosmetyków do gojenia tatuażu?

Świeży tatuaż wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji, dzięki której wytatuowana skóra będzie prawidłowo zregenerowana. Tylko w ten sposób dziara będzie się świetnie prezentowała przez lata. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki przeznaczone do gojenia tatuaży. Jak je wybrać? Przede wszystkim muszą one wykazywać właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, ale także zawierać specjalnie wyselekcjonowane składniki przyspieszające regenerację skóry oraz mające duży wpływ na poprawę elastyczności skóry i odpowiednią pielęgnację tatuażu. 

W końcu nic tak nie szkodzi świeżej dziarze jak zaniedbana procedura pielęgnacji, która może mieć miejsce, jeśli nie użyjemy specjalnych kremów regeneracyjnych dedykowanych do świeżych tatuaży. Systematyczne stosowanie kremu do gojenia tatuażu  (czy też innych produktów przeznaczonych do pielęgnacji świeżych dziar) nawet do 3-4 razy w ciągu dnia, działa nie tylko nawilżająco i odżywczo, ale przede wszystkim przyspieszy odbudowę zniszczonej skóry, dzięki czemu tatuaż będzie w świetnej formie przez lata. Wybierając produkt do gojenia tatuaży, bardzo ważnym aspektem jest też jego aplikacja. Należy pamiętać, że świeży tatuaż jest jak otwarta rana, zatem zalecane jest, aby stosować produkty w bardzo higieniczny sposób, tak aby nie nadkazić rany. Na rynku dostępne są produkty do gojenia tatuaży w postaci emulsji w sprayu, co pozwala na łatwą aplikację przy jednoczesnym utrzymaniu higieny na najwyższym poziomie. 

Masło do gojenia tatuaży

Kolejnym obowiązkowym kosmetykiem, jeśli mowa o gojeniu się tatuażu, jest specjalne masło odżywcze, które ma zadanie nawilżyć, natłuścić i przede wszystkim prawidłowo odżywić skórę poddaną zabiegowi. Wybierając ten produkt, trzeba zwrócić uwagę na jego skład. Bardzo ważne jest, aby masło składało się z naturalnych składników i olejów takich jak olej makadamia, olej kokosowy, masło shea czy olej z migdałów. Wysoka zawartość antyoksydantów (w tym witamin A i E) oraz kwasów tłuszczowych mają znaczący wpływ na przyspieszenie odbudowy uszkodzonej skóry. Tego typu produkty można również stosować do codziennej pielęgnacji wytatuowanej skóry, dzięki czemu będzie ona intensywnie nawilżona, a tatuaże zachowają swój naturalny blask.

Share on facebook
Udostępnij
Share on email
Wyślij
Przewiń do góry

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.