makijaż permanentny brwi

Jakie kosmetyki stosować po makijażu permanentnym?

Obecnie żyjemy w czasach, w których większość z nas żyje w ciągłym biegu. Praca, dom i inne obowiązki sprawiają, że nie mamy zbyt wiele czasu dla siebie. Właśnie dlatego panie, które chcą o siebie zadbać, coraz częściej decydują się na makijaż permanentny. Taki zabieg kosmetyczny trwale podkreśla brwi, czy oraz usta i polega na aplikacji naturalnego barwnika na powierzchnię naskórka przy pomocy igły. Warto jednak pamiętać, że taki zabieg wiąże się z koniecznością odpowiedniej pielęgnacji. Jakie kosmetyki należy stosować po makijażu permanentnym?

Czym nawilżać skórę po makijażu permanentnym? 

Pielęgnacja po makijażu permanentnym nie jest skomplikowana, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Niezwykle ważne jest, aby przez co najmniej 24 godziny (a najlepiej 48) nie nakładać kosmetyków w miejsce, na którym był przeprowadzany zabieg. Jednak kiedy ten czas upłynie, należy rozpocząć pielęgnację. Najważniejsze jest oczywiście staranne umycie i osuszenie skóry. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu regenerującego.

Warto jednak pamiętać, że kosmetyki po makijażu permanentnym powinny być stosowane z umiarem. Niewielkie ilości kremu z pewnością wystarczą do posmarowania brwi czy ust – zbyt gruba warstwa kosmetyku może utrudnić gojenie, ponieważ rozmoczy skórę. Aby zapewnić optymalną regenerację naskórka, warto sięgać po kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, najlepiej z dodatkiem witaminy E.

Czym oczyszczać skórę po zabiegu? 

Oprócz nawilżania po makijażu permanentnym niezwykle ważne jest również oczyszczanie. W przypadku skóry twarzy należy stosować preparaty o delikatnej formule oraz przegotowaną wodę. Pielęgnacja jest konieczna minimum raz dziennie, ponieważ dzięki temu można skutecznie pozbyć się nagromadzonego osocza czy preparatów, które zostały zastosowane po zabiegu. Pielęgnacja po makijażu permanentnym jest szczególnie wymagająca w przypadku skóry ust.

Niezwykle ważnych jest kilkanaście pierwszych godzin, kiedy trzeba pamiętać o tym, by po każdym posiłku spryskiwać usta tonikiem, a następnie je dezynfekować. Co więcej, w pierwszych dniach po zabiegu nie należy narażać skóry na nadmierne działanie słońca i zrezygnować z wizyt na basenie i saunie. Oprócz tego, jeżeli chodzi o makijaż ust, pomocne może okazać się również picie przez słomkę oraz jedzenie drobno pokrojonych potraw.

Share on facebook
Udostępnij
Share on email
Wyślij
Przewiń do góry

Aby zapewnić najlepszy odbiór strony zawiera ona pliki cookies.